Štítek


poznamka

Obnovení zdrojové stránky z iframe

Narazil jsem na rozepsanou poznámku a tak jí zveřejním, nicméně mezitím jsem přišel na nepříjemnou vlastnost prohlížečů na androidu a to že většinou nespolupracují s IFRAME :( , tudíž velice doporučuji načítat formuláře skrze AJAX, do TAGu, který je již vložen do stránky při jejím načtení (osobně používám řešení od modal.js od Bootstrap) ..... a teď již zmíněná poznámka ;-)

Používam při zabezpečení webu time limit. Po nastavené nečinnosti je uživatel odhlášen. Problém nastane pokud načítám formulář (např. pro úpravu) skrze iframe do modálního okna. Při překročení time-limit se právě v tomto okně načte přihlašovací okno.

Odstranil jsem to pomocí JS a to jednoduchým obnovením původního okna, kdy se následně script již správně přesměruje na přihlašovací stránku.

if (window.self != window.top) { window.parent.location.reload(true); }

Pozn. editační (modální okno) zobrazuji pomocí knihovny Colorbox.

Jak spojit PDF dokumenty (pomocí PDFCreatoru)

Občas potřebuji spojit dva (a více :) ) souborů ve formátu PDF. Existují různé free nástroje bohužel většinou s různou mírou stability.

Až do nedávné doby :) jsem netušil, že ke spojení souborů lze velmi jednoduše použít program PDFCreator, který již velmi dlouho používám pro vytváření PDF souborů. A teď odkaz na poradnu časopisu CHIP.

Snad jen poznámka k uvedenému návodu: nemusí se označovat jednotlivé soubory pomocí klávesy shift, stačí je seřadit a stisknout ikonku „kombinovat vše“.

Vytvoření textového souboru s názvy souborů v adresáři

Dnes opomíjený příkazový řádek nabízí jednoduché a efektivní řešení. Parametr b vynechá údaje o souborech a vloží pouze jejich jména.

DIR /b >název_souboru.txt

Tip: samozřejmě lze využít dávkového souboru .bat

MySQL: prohození indexů

Jednoduchý trik na prohození indexů v MySQL, který jsem našel na stackoverflow­.com, bohužel už nemohu najít přesný odkaz. Nicméně s řešením se mohu alespoň podělit B).

náhled zdrojového kódu
UPDATE [tabulka]
 SET pozice = IF(pozice=pozice_1, pozice_2, pozice_1)
 WHERE id IN(id_pozice_1, id_pozice_2)

Poznámka k podmínce v MySQL

IF(podminka, ANO, NE)
1 2