Štítek


programovani

Texy! imageHandler pro fancyBox2

Knihovnu fancyBox verze 2 používám pro „hezké“ zobrazení obrázků v tzv. lightboxu. FancyBox 2 umí zobrazit skupiny obrázků na jedné stránce nezávisle na ostatních skupinách :) a to pomocí atributu rel u html elementu <img rel="" … >. Jelikož používám k formátování textu framework Texy! vytvořil jsem pro implementaci fancyBoxu jednoduchý imageHandler().

Pár poznámek k použití:

  • předpokládám název css třídy pro fancyBox fancybox,
  • určené zejména pro obrázky s náhledem,
  • použití je stejné jako v syntaxi Texy! s tím rozdílem, že u adresy max. zobrazení obrázku je uveden za znakem # název skupiny obrázků,
  • pokud není uveden název skupiny (vč. znaku #), všechny obrázky se zobrazují v jednom slide-show.
číst dále

Makro v Excelu pro spojení dvou tabulek

Jedna z věcí, kterou na excelu nemám rád je spojování dvou tabulek podle klíče (nelze udělat automaticky). Prakticky lze pouze pro tento účel využít vestavěnou fci excelu SVYHLEDAT(..), která spáruje a zobrazí jeden sloupec ze zdrojové tabulky. Druhou možností je vytvořit jednoduché makro B) .

číst dále

Hranaté závorky pro automatickou bibliografii ve Wordu

Používám automatické generování bibliografie ve Wordu, problém je, že defaultní šablony neobsahují [ hranaté závorky ]. Upravil jsem tedy jednu z defaultních B).

Šablona bibliografie pro Word ISO690Nmerical1, šablonu stačí rozbalit a nahrát do adresáře \\Program Files\Microsoft Office\Office12\Bi­bliography\Sty­le.

IE poskytovatel vyhledávání pro SSL Google

update 10.1. 2012

Google poskytuje také hledání v SSL módu (šifrovaném) a to na [encrypted.go­ogle.com] a pokud chcete si toto vyhledávání přidat jako poskytovatele vyhledávání a používáte MS IE, tak rychle sem uvedený postup již nefunguje, vytvořil jsem jednoduchý add search provider B) (zatím neumí průběžně nabízet výsledky) – pro přidání/instalaci klikni sem.

1 2 3