Štítek


tri-hvezdy

Vytvoření textového souboru s názvy souborů v adresáři

Dnes opomíjený příkazový řádek nabízí jednoduché a efektivní řešení. Parametr b vynechá údaje o souborech a vloží pouze jejich jména.

DIR /b >název_souboru.txt

Tip: samozřejmě lze využít dávkového souboru .bat

MySQL: prohození indexů

Jednoduchý trik na prohození indexů v MySQL, který jsem našel na stackoverflow­.com, bohužel už nemohu najít přesný odkaz. Nicméně s řešením se mohu alespoň podělit B).

náhled zdrojového kódu
UPDATE [tabulka]
 SET pozice = IF(pozice=pozice_1, pozice_2, pozice_1)
 WHERE id IN(id_pozice_1, id_pozice_2)

Poznámka k podmínce v MySQL

IF(podminka, ANO, NE)

Úprava vzhledu prvku input file

Potřeboval jsem upravit vzhled prvku pro upload souboru na server a tak jsem hledal a hledal, zkoušel a zkoušel. Nakonec jsem našel pěkné řešení pomocí jQuery. Pěkné je, že zobrazuje název souboru, který bude nahrán. Styling Input File with jQuery and CSSB)

Texy! imageHandler pro fancyBox2

Knihovnu fancyBox verze 2 používám pro „hezké“ zobrazení obrázků v tzv. lightboxu. FancyBox 2 umí zobrazit skupiny obrázků na jedné stránce nezávisle na ostatních skupinách :) a to pomocí atributu rel u html elementu <img rel="" … >. Jelikož používám k formátování textu framework Texy! vytvořil jsem pro implementaci fancyBoxu jednoduchý imageHandler().

Pár poznámek k použití:

  • předpokládám název css třídy pro fancyBox fancybox,
  • určené zejména pro obrázky s náhledem,
  • použití je stejné jako v syntaxi Texy! s tím rozdílem, že u adresy max. zobrazení obrázku je uveden za znakem # název skupiny obrázků,
  • pokud není uveden název skupiny (vč. znaku #), všechny obrázky se zobrazují v jednom slide-show.
číst dále
1 2